Które łóżko wybrać – z zagłówkiem czy bez?

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Nie ma wątpliwości, że wybór dobrego łóżka ma ogromne znaczenie w kontekście uzyskiwania optymalnego komfortu snu. To właśnie od tego elementu wyposażenia każdej sypialni zależy jakość codziennego odpoczynku. Na jakie łóżko warto się zdecydować? Lepsze będzie to z zagłówkiem czy bez? Jeśli jesteś na etapie urządzania swojej idealnej sypialni, koniecznie przeczytaj ten tekst.

 

Łóżko z zagłówkiem

 

Okazuje się, że wezgłowie, które jest montowane u szczytu łóżka pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale przede wszystkim praktyczną. Łóżka z zagłówkiem idealnie dopasowują się do ściany pokoju, ten element konstrukcji łóżka zapobiega też zabrudzeniu ściany czy zsuwaniu albo spadaniu poduszki. Warto podkreślić, że łóżko kontynentalne z zagłówkiem zapewnia bardziej komfortowe użytkowanie mebla przeznaczonego do relaksu i snu. Dobry zagłówek pozwala odpoczywać w pozycji półleżącej albo siedzącej, dzięki czemu w sypialni bez problemu można spędzać czas wolny, na przykład czytając ulubioną książkę albo oglądając film.

 

Aby uzyskać maksymalną wygodę, warto wybierać łóżka tapicerowane, których wezgłowia są miękkie niczym poduszka. Świetną propozycją są wspomniane wyżej łóżka kontynentalne, natomiast sklep internetowy LTM-home oferuje również łóżka z zagłówkami wykonanymi z drewna bądź metalu. Zawsze należy wybierać je wedle własnych preferencji.

Należy dodać, że łóżko z zagłówkiem pozwala stworzyć elegancki klimat w sypialni. Ta przestrzeń staje się bardziej reprezentacyjna bez względu na wybrany styl aranżacji.

 

Łóżko bez zagłówka

 

Do wyboru dostępne są także łóżka bez zagłówka. Kto wybiera właśnie takie rozwiązanie i kiedy lepiej zdecydować się na ten model łóżka do sypialni? Łóżko z zagłówkiem daje wrażenie optycznie większego i bardziej masywnego, a model bez zagłówka jest delikatniejszy. Dlatego to drugie będzie lepiej pasować do małych sypialni. Skromniejsza konstrukcja łóżka bez wezgłowia sprawdzi się też lepiej, jeśli miejsce do spania nie ma stanowić centralnego punktu w pomieszczeniu. Tak dzieje się w przypadku, kiedy sypialnia nie jest oddzielona od salonu, na przykład w kawalerkach.

Ponieważ zagłówek zasłania część ściany, nie warto decydować się na łóżko z tym elementem konstrukcji, jeśli mebel ma być ustawiony przy ścianie, która jednocześnie stanowi główną dekorację pokoju. Co ciekawe, osoby, które wybrały łóżko bez zagłówka, zawsze mogą zainwestować w specjalne panele tapicerowane, które montuje się na ścianie. Będą one pełnić funkcję wezgłowia, do tego łatwo można je zmieniać w razie potrzeby.

 

Brak oceny.
Proszę czekać...

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualizacja danych firmy: