Czym charakteryzują się dźwigi szpitalne?

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Szpitale, niezależnie od wielkości placówki, to miejsca, w których jednocześnie znajduje się duża liczba pacjentów. W wielu przypadkach ich stan zdrowia nie pozwala na samodzielne poruszanie się klatką schodową, przez co zmuszeni są do korzystania z wind. Dźwigi szpitalne to także spore ułatwienie dla personelu. Czym charakteryzuje się sprzęt montowany w szpitalach? Sprawdź.

Do czego służą dźwigi, które montuje się w szpitalach?

Dźwigi montowane w szpitalach to windy wyróżniające się specjalnymi parametrami. Sprzęt ten jest użytkowany głównie przez pracowników danej placówki do wygodnego i bezpiecznego transportu pacjentów pomiędzy poszczególnymi pietrami i oddziałami. Wymiary, jak i sam udźwig takiego wyposażenia, są znacznie większe niż w przypadku urządzeń wykorzystywanych w budynkach mieszkalnych.

Specjaliści oferujący windy, dźwigi i platformy, jak firma Nam-Lift Sp. z o.o., podkreślają, że te są dopasowane do przewożenia pacjentów na:

Najważniejsze parametry wind szpitalnych

Sprzęt wykorzystywany w szpitalach musi spełniać konkretne standardy. Podobnie wygląda ta kwestia, jeżeli chodzi o dźwigi szpitalne. Szczecin, podobnie jak inne większe miasta, w których działają rozbudowane oddziały szpitalne, zwraca na to szczególną uwagę. Parametrami, które mają znaczenie przy wyborze konkretnego modelu, są przede wszystkim typ powierzchni przewożenia i maksymalny udźwig. Zależnie od przeznaczenia i miejsca montażu, windy te mogą mieć udźwig od 630 kilogramów do nawet 2 ton i więcej. Kolejnym istotnym elementem są same wymiary. Wyposażenie powinno umożliwiać przewóz osoby będącej na łóżku. Często dodatkowo wraz z pacjentem musi zostać także cała aparatura, do której jest podłączony.

Co jeszcze uwzględnić przy wyborze dźwigów szpitalnych?

Nie bez znaczenia jest również sam materiał, z jakiego wykonuje się dźwigi szpitalne. Z uwagi na warunki pracy, w tym transport medyczny, zwykle w produkcji wykorzystuje się najlepsze surowce. Dzięki temu wyposażenie jest odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Najważniejszym wyróżnikiem dźwigów szpitalnych jest jednak możliwość uruchomienia funkcji jazdy szpitalnej. Wystarczy posłużyć się kartą lub specjalnym kluczem, a winda przemieszczać będzie się pomiędzy wybranymi piętrami bez zatrzymywania się. Jest to szczególnie ważne w przypadku nagłych sytuacji, kiedy niezbędny jest szybki transport na konkretny oddział i liczy się każda sekunda.

Brak oceny.
Proszę czekać...

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualizacja danych firmy: